Pro pacienty

Hamzova léčebna poskytuje následné i dlouhodobé zdravotnické služby, především léčebnou rehabilitaci lůžkového i ambulatního typu pro děti i dospělé z celé ČR. Pacientům i lékařům vytváří potřebné zázemí pro dosažení společného cíle - návratu pacienta do běžného života nebo alespoň výrazné zlepšení jeho kvality.

Často kladené dotazy

 1. Jak se k vám mohu dostat na léčebný pobyt?

  Rehabilitační péči vždy doporučuje ošetřující lékař. Při hospitalizaci ošetřující lékař v nemocnici. Nebo z vlastního sociálního prostředí registrující praktický lékař nebo odborný lékař v ambulanci (ortoped, neurolog, rehabilitační lékař apod.).

 2. Jak dlouho budu čekat na přijetí?

  Záleží na době platnosti Návrhu, naléhavosti Vašeho zdravotního stavu a naší aktuálně volné kapacitě. Délka čekání na přijetí je tudíž individuální. Dotazy ohledně Vašeho přijetí Vám rádi zodpovíme v pracovní dny:

  • telefonicky: 469 648 902 (event. linka 915,916,902,148)
  • e-mailem: lecebne-pobyty@hamzova-lecebna.cz
 3. Co si mám vzít s sebou?
  1. Průkaz zdravotní pojišťovny.
  2. Občanský průkaz.
  3. Doklad o vystavení dočasné pracovní neschopnosti – DPN (popř. Vám tento doklad  vystavíme).
  4. Pokud trpíte závažným onemocněním, je nutné vyjádření odborných lékařů např. internisty,  onkologa, psychiatra, atd. Jestliže Vám bylo provedeno EKG nebo rentgenové vyšetření, CT nebo snímky magnetické resonance, přineste je s sebou. Případně též jejich popis.
  5. Pokud dodržujete dietu, je nutné předložit písemné doporučení příslušného praktického lékaře (netýká se diabetiků). U diabetiků je nutný Průkaz diabetika s výsledky poslední kontroly.
  6. Stejně tak je nutný Průkaz pacienta léčeného Fraxiparinem, Clexanem, Warfarinem, případně  dalšími léky, s posledními laboratorními výsledky.
  7. Pokud si aplikujete inzulín a používáte inzulínové pero, upozorňujeme Vás, že s ohledem na  stanovené léčebné postupy musíte odevzdat všeobecné/praktické sestře, která zajistí jeho bezpečné uložení. Inzulín dle ordinace lékaře aplikuje všeobecná/praktická sestra nebo si jej na základě rozhodnutí lékaře aplikujete sám a pod dohledem všeobecné/praktické sestry na vyšetřovně. Můžete požádat ošetřujícího lékaře o samostatnou aplikaci inzulínu, o které rozhodne lékař při příjmu.
  8. Plánovaná vyšetření mimo HL, která máte domluvená během hospitalizace, je potřeba před nástupem na pobyt přeplánovat na jiný termín mimo dobu hospitalizace. V době hospitalizace na lůžku v HL také nelze bez vědomí ošetřujícího lékaře žádat vyšetření či ošetření v jiném zdravotnickém zařízení. Pokud ano, bude to na Vaše finanční náklady.
  9. Léky, které dlouhodobě užíváte, si přivezte v originálním balení včetně rozpisu dávkování. Zvláštní důraz je kladen na léky předepsané ve specializovaném centru, které musíte mít zajištěny na celou dobu pobytu.
  10. Kompenzační pomůcky - pokud vlastníte invalidní vozík, podpažní či francouzské hole, ortézy, ortopedickou obuv a jiné kompenzační pomůcky (např. dlouhá lžíce k obouvání), vezměte je s sebou.
  11. Inkontinentní nebo stomické pomůcky - používáte-li stomické pomůcky, sběrné sáčky na moč apod., doporučujeme vybavit se přiměřenou zásobou Vámi ověřených typů pomůcek, než je naše zdravotnické zařízení zajistí. Používáte-li inkontinentní plenkové kalhotky (pleny, vložky), budou Vám poskytnuty v HL standardně používané typy. Pokud používáte jednorázové cévky k intermitentní katetrizaci, vezměte si s sebou zásobu na celou délku pobytu, dohodněte se včas se svým urologem na vystavení poukazu na cévky, aby Vám je stihli dodat před odjezdem na pobyt.
  12. Oblečení na cvičení, plavky, obuv na přezutí (prádlo v dostatečném počtu na výměnu). HL nabízí možnost vyprání jménem označeného prádla za úhradu.
  13. Osobní, toaletní potřeby a ručníky.
  14. Neberte s sebou cennosti, drahé šperky a vyšší finanční hotovost. Platba platebními kartami je možná ve všech pavilónech. K výběru peněz je v obci k dispozici bankomat a pošta. Léčebna nezodpovídá za možné ztráty či zcizení.
 4. Mohu si vybrat termín nástupu a pokoj?

  Tyto nadstandardní služby poskytujeme dle našich kapacitních možností a na základě Vašeho písemného požadavku. https://hamzovka2.firemniprofily.cz/ceniky 

 5. Budu hradit ještě nějaké další poplatky?

  Příplatky spojené s ubytováním při hospitalizačním pobytu. Jejich výše se odvíjí od typu pokoje a jeho vybavení.

 6. Jak dlouhý bude pobyt?

  Délka pobytu se stanovuje individuálně podle vývoje Vašeho zdravotního stavu a výsledků poskytované léčebné rehabilitace. Léčba trvá obvykle 4-5 týdnů.

K provozování webu a analýze návštěvnosti používáme soubory cookies.