Poskytovaná péče

Hamzova léčebna nabízí lůžkovou a následnou léčebně rehabilitační péči pro děti a dospělé z celé ČR, a také ošetřovatelskou péči s rozšířeným aktivizačním a podpůrným programem v rámci lůžkového oddělení ošetřovaelské péče. Cílem je návrat pacienta do domácího prostředí a zlepšení kvality jeho života.

Ortopedicko protetické pomůcky

Pracoviště Ortopedické protetiky zajišťuje odbornou ortopedicko-protetickou péči pro lůžkové i ambulantní pacienty dětské i dospělé, a to již od roku 1981.

Na základě odborného vyšetření lékařem je předepsána pacientovi protetická pomůcka. Individuální pomůcky jsou vyráběny přímo v technické části protetiky. U pacientů po amputaci končetiny je možné zajistit překlad z akutního lůžka na lůžko Hamzovy léčebny, kde vyrobíme protézu během hospitalizace, včetně nácviku chůze s fyzioteraputem, pod dohledem odborného lékaře.

Ročně je u nás ošetřeno přes pět tisíc pacientů, kterým jsou předány protetické a ortotické pomůcky. Ortopedicko-protetické oddělení Hamzovy léčebny patří k nejvýznamnějším výrobcům individuálních trupových ortéz a derotačních aparátků v České republice. Neméně důležitá je spolupráce pacienta po amputaci s fyzioterapeuty příslušných lůžkových oddělení, kdy při hospitalizaci může být proveden zácvik v používání protetické pomůcky.

Máme mnohaleté zkušenosti se stavbou trupových ortéz (Millwaukee korzet, Cheneau korzet, TLSO, Jewett aj.). Dále vyrábíme ortézy končetinové kompenzační, rehabilitační, pooperační. Např. pro nemocné s dětskou mozkovou obrnou jsou to různé derotační, bércové a kombinované aparátky, různé typy polohovacích dlah na končetiny, včetně stabilizačního vertikalizačního stojanu a stabilizační ortézy pro sed.

Dále jsou zde zhotovovány individuální kolenní ortézy, s nimiž může nemocný aktivně sportovat. Nedílnou součástí výroby tvoří protézy horních a dolních končetin, kde jsou využívány nové technologie, používány kvalitní materiály a dílce ke stavbě protéz od spolehlivých dodavatelů. Speciální ortopedické vložky do bot jsou vyráběny z kvalitních zdravotně nezávadných materiálů dle metodiky francouzské firmy Guy Capron jak pro dětské, tak i pro dospělé pacienty. Vyrábíme také individuální ortopedické vložky, též pro děti a dospělé.

Následně jsme rozšířili nabídku služeb o výrobu podsedáků. Ty jsou určeny zejména pacientům po operaci kyčelního a kolenního kloubu, stehenních amputací a operaci páteře. U neurologických pacientů v rámci sebeobsluhy pomáhají snadnějšímu vstávání ze židle. Použité materiály jsou velmi odolné, zdravotně nezávadné a snadno se udržují.

Všem klientům zároveň nabízíme za finanční úhradu ortopedické a drobné úpravy a opravy obuvi dle platné interní kalkulace OPT.

Kontakty

 • Ambulance ortopedické protetiky

  V uvedeném čase je možné se telefonicky objednat na odborné lékařské vyšetření za účelem předepsání vhodné protetické pomůcky. Objednání je možné také e-mailem.

  PO - PÁ:13:30-14:30

  Telefon:+420 469 648 801

 • Vedoucí ortopedické protetiky

  Jitka Ročňová

  Telefon:+420 469 648 810

  Telefon:+420 733 184 241

K provozování webu a analýze návštěvnosti používáme soubory cookies.